شرکت توزیع نیروی برق  آذربایجان غربی
شعار سال
۱۳۹۸ دوشنبه ۵ فروردين
فارسی
دسته بندی مطالب
1397/04/16
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی:صرفه جویی 10 درصدی مصرف برق در فصل تابستان مانع از اعمال مدیریت اضطراری بار می شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در نمازعبادی سیاسی روز جمعه ارومیه گفت : در تابستان خاموشی برنامه ریزی شده نداشتیم در مواقعی که میزان مصرف بیشتر از تولید برق باشد، ناگزیر از اعمال مدیریت اضطراری بار هستیم

اکبر حسن بکلو افزود : صنعت برق در تابستان های گذشته نقطه اوجی فراتر از 55 هزار و 443 مگاوات را تجربه نکرده بود که با افزایش دمای هوا، هفته گذشته مصرف برق نیز افزایش یافت و میزان اوج مصرف طور بی سابقه به 56 هزار و 532 رسید.

 وی ادامه داد : در کنار رشد سالیانه مصرف برق در کشور، کاهش نزولات آسمانی موجب شده است نیروگاه های برق آبی نیز در تابستان امسال با کاهش محسوس ظرفیت تولید به میزان 30 تا 40 درصد روبرو شوند .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اعلام اینکه 21هزار مگاوات از اوج مصرف برق تابستان مربوط به سیستم‌های سرمایشی است، تصریح کرد : مشترکین خانگی می توانند با رعایت چند نکته مهم می توانند مصرف برق را مدیریت نمایند .

ایشان استفاده از لامپ های کم مصرف و LED، استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف از قبیل ماشین لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک بار، توجه به برچسب انرژی هنگام خرید لوازم برقی، استفاده از دور کند کولرهای آبی و نصب سایبان بر روی کولرها و تنظیم کولرهای گازی در دمای بین 23 تا 25 را از مهمترین راهکارهای مدیریت مصرف برق توسط مشترکین خانگی ذکر کرد.

حسن بکلو در ادامه با ارائه توضیحاتی اجمالی در خصوص تعداد مشترکین برق استان در بخش های مختلف گفت : در حال حاضر بیش از 1 میلیون و 200 هزار مشترک برق در استان داریم که از این تعداد، 19000مشترک مربوط به بخش کشاورزی است .

وی افزود : 1.6 درصد از مشترکین استان در بخش کشاورزی است که در فصل پیک، 33% از مصرف برق استان مربوط به این مشترکین است همچنین 81% از کل مشترکین استان در بخش خانگی می باشدکه این بخش نیز 33% مصرف دارد .

اکبر حسن بکلو ادامه داد: ادارات دولتی موظفند در ساعات اوج بار ترجیحا از ساعت 12 الی 16 حداقل 10 درصد برق مصرفی خود را کاهش دهند.

وی اظهار کرد : ثبت رکورد برای پیک مصرف برق شاخص منفی محسوب می شود و هشداری برای رسیدن شبکه و نیروگاه های کشور به حداکثر توان قابل استفاده است لذا از مشترکین برق استان انتظار داریم با صرفه جویی 10 درصدی، خادمین صنعت برق را در تامین برق پایدار و مطمئن یاری نمایند.

تعداد بازدید:
263
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
آدرس پستی: ارومیه، خیابان سربازان گمنام (برق سابق)، نرسیده به چهار راه مخابرات
کد پستی : 53114 -57156
شماره تماس: 0443110
فاکس: 04433469133
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه