شرکت توزیع نیروی برق  آذربایجان غربی
شعار سال
۱۳۹۸ دوشنبه ۵ فروردين
فارسی
دسته بندی مطالب
1397/04/15
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی : مردم با کاهش 10 درصدی مصرف برق صنعت برق را در تامین برق پایدار یاری کنند

اکبر حسن بکلو با اشاره به آمار مشترکین برق استان در بخش های مختلف گفت : در حال حاضر بیش از 1 میلیون و 200 هزار مشترک برق در استان داریم که از این تعداد، 19000مشترک مربوط به بخش کشاورزی است و این در حالی است که از همین تعداد مشترک کشاورزی،تعداد 14000 اشتراک مربوط به چاههای کشاورزی است .

وی افزود : 1.6 درصد از مشترکین استان در بخش کشاورزی است که در فصل پیک، 33% از مصرف برق استان مربوط به این مشترکین است همچنین 81% از کل مشترکین استان در بخش خانگی می باشدکه این بخش نیز 33% مصرف دارد .

حسن بکلو تصریح کرد : مشترکین صنعتی با 19% و مشترکین تجاری با 8% مصرف برق در رده های بعدی مصرف برق در استان قرار دارند که امید می رود با صرفه جویی 10 درصدی، خادمین صنعت برق را در تامین برق پایدار و مطمئن یاری نمایند .

· برق رایگان برای مشترکان کشاورزی به شرط تغییر ساعت آبیاری و انعقاد تفاهم نامه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی عنوان کرد : تاکنون 2100 تفاهم نامه همکاری با مشترکین برق منعقد شده است و مشترکین کشاورزی می توانند برای اخذ فرم تفاهم نامه به ادارات برق استان مراجعه نمایند.

حسن بکلو خاطرنشان کرد : برق مصرفی مشترکین کشاورزی با خاموش کردن الکتروپمپ ها از ساعت 12 تا 16، به شرط انعقاد تفاهم نامه همکاری، رایگان خواهد بود .

· 20 هزار مگاوات از اوج مصرف برق تابستان سال 96 مربوطه به سیستم‌های سرمایشی است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اعلام اینکه 20 هزار مگاوات از اوج مصرف برق تابستان سال 96 مربوطه به سیستم‌های سرمایشی است، تصریح کرد : مشترکین خانگی می توانند با رعایت چند نکته مهم با کمک به صنعت برق در تامین انرژی لازم، صرفه جویی در هزینه های برق مصرفی خانوار داشته باشند.

حسن بکلو استفاده از لامپ های کم مصرف و LED، استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف از قبیل ماشین لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک بار، توجه به برچسب انرژی هنگام خرید لوازم برقی، استفاده از دور کند کولرهای آبی و نصب سایبان بر روی کولرها و تنظیم کولرهای گازی در دمای بین 23 تا 25 را از مهمترین راهکارهای مدیریت مصرف برق توسط مشترکین خانگی ذکر کرد.

· ضرورت کاهش مصرف انرژی از 10تا20 درصد در دستگاههای دولتی و موسسات عمومی غیر دولتی در تابستان سال جاری

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی بر کاهش حداقل 10 درصد برق مصرفی ادارات دولتی تاکید کرد .

اکبر حسن بکلو با اعلام اینکه ادارات دولتی موظفند در ساعات اوج بار ترجیحا از ساعت 12 الی 16 حداقل 10 درصد برق مصرفی خود را کاهش دهند، ابراز داشت : 8 درصد مصرف برق متعلق به مشترکین اداری است لذا به منظور تحقق سهمیه کاهش پیک، مشترکین اداری دیماندی به طور متوسط 16 درصد و کل مشترکین اداری نیز بطور متوسط 10 درصد از توان را کاهش دهند .

ایشان با تاکید به بکارگیری کلیه مولدهای برق اضطراری ادارات به نحو مطلوب در ساعات اوج بار، از مسئولین ادارات استان خواست ضمن تعویض و تبدیل تمامی لامپهای موجود پرمصرف و نیمه سوخته با لامپهای ال ای دی و پربازده، جهت کاهش مصرف برق سالن های همایش، جلسات و همایش های اداری را قبل از ساعت 11 برگزار نمایند .

· وجود 6 هزار و 700 مورد برق غیرمجاز در آذربایجان غربی

اکبر حسن بکلو با ارائه توضیحی در خصوص برق های غیرمجاز آشکار و پنهان افزود : برق های غیرمجاز آشکار عمدتا در حاشیه شهرها دیده می شود که در گذشته بر اساس ماده 8 قانون منع واگذاری انشعاب به ساخت و سازهای غیرمجاز امکان واگذاری انشعاب برق به این ساخت و سازها وجود نداشت که از سال 96 این مشکل حل شده و با واگذاری انشعاب غیردائم، تعداد برق های غیرمجاز استان از 12 هزار 400 مورد به 6 هزار و 700 مورد رسیده است .

تعداد بازدید:
115
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
آدرس پستی: ارومیه، خیابان سربازان گمنام (برق سابق)، نرسیده به چهار راه مخابرات
کد پستی : 53114 -57156
شماره تماس: 0443110
فاکس: 04433469133
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه