شرکت توزیع نیروی برق  آذربایجان غربی
شعار سال
۱۴۰۱ جمعه ۱۵ مهر
فارسی
دسته بندی مطالب
شرایط عمومی تعرفه های برق

1 - بهای برق مصرفی آن دسته از مشترکینی که مایل به استفاده از برق بدون پرداخت هزینه انشعاب می باشند(مشترکین آزاد) با ضریب 1.2 نسبت به تعرفه مربوطه محاسبه و دریافت می شود(تعرفه آزاد). مدت زمان استفاده از این تعرفه به درخواست متقاضی و تایید شرکت تعیین می گردد.

2 - مجموع ساعات اوج بار 4 ساعت و ساعات کم باری 8 ساعت بوده و تشخیص ساعات مزبور در مورد مشترکین نهایی با شرکتهای برق و در بازار برق به عهده شرکت مدیریت شبکه برق ایران می باشد.

3 - درمورد مشترکینی که لوازم اندازه گیری دو زمانه دارند(بجز مشترکین خانگی و مشترکین کمتر از 30 کیلووات سایر مصارف)، مصارف ساعات اوج بار با ضریب 0.6 نسبت به نرخهای ساعات اوج بار و مصارف سایرساعات بانرخ ساعات میان باری محاسبه می گردد.

4 - قدرت مورد محاسبه در بهای قدرت (دیماند) قدرت قرائت شده است، مگر آن که قدرت قرائت شده از 90 درصد قدرت قراردادی کمتر باشد که در این صورت 90 درصد قدرت قراردادی مورد محاسبه قرار خواهد گرفت. به این ترتیب حداقل مبلغ صورتحساب مشترکین با قدرت 30 کیلووات وبیشتر معادل حاصل ضرب 90 درصد قدرت قراردادی آنها در بهای هرکیلووات قدرت می باشد.

5 - شرکت موظف است تا درصورت تجاوز قدرت قرائت شده از قدرت قراردادی، برای یک دوره اخطار کتبی داده و در صورت استمرار در تجاوز از قدرت، شرکت می تواند در صورت ضرورت نسبت به قطع برق اقدام و یا بهای مصارف مازاد (به نسبت قدرت قرائت شده از قدرت مازاد) و قدرت مازاد (مابه التفاوت قدرت قرائت شده و قراردادی) کلیه مشترکین (به استثنای  مشترکین مصارف تولید(صنعت و معدن)) را با ضریب 2 نسبت به تعرفه مربوطه حسب مورد محاسبه و دریافت دارد. در صورت تجاوز از قدرت مشترکین مصارف تولید(صنعت و معدن) بهای برق تا 10 درصد قدرت مازاد با ضریب 1.5 مازاد بر 10 درصد با ضریب 2 محاسبه و دریافت می‌شود.

6 - شرکت موظف است در صورت انقضای اعتبار پروانه های ارائه شده بهای برق مصرفی این دسته از مشترکین را با اعمال ضریب 1.2 نسبت به تعرفه مربوطه حسب مورد محاسبه و دریافت دارد.

7 - بهای برق که در برخی موارد قیمت یا نرخ برق یا مشابه آن نیز نامیده می شود، شامل مؤلفه هایی نظیر بهای انرژی (اعم از میان باری، اوج بار و کم باری)، بهای قدرت، بهای انرژی راکتیو، پیک فصل، رقم ثابت ماهانه و روشنایی معابر می باشد که باتوجه به مشخصات انشعاب و مشترک (میزانولتاژ، قدرت و نوع فعالیت) تعیین و از مشترکین دریافت می شود.

8 - به منظور تعدیل ضریب قدرت برای مشترکین غیرخانگی با قدرت 30 کیلووات وبیشتر ، در صورتی که متوسط ضریب قدرت هر دوره قرائت کمتر از 90 درصد باشد، بهای برق (قبل از محاسبه عوارض) با توجه به روابط زیر تعدیل و محاسبه خواهد شد:

0.5( 2(مصرف راکتیو) + 2(مصرف اکتیو))/ مصرف اکتیو = ضریب قدرت

1- (ضریب قدرت / 90%) = ضریب زیان

درمواردی که قدرت قرائت شده از 90 درصد قدرت قراردادی کمتر باشد، بهای انرژی راکتیو (ناشی از بدی کیفیت مصرف) به ازای هر کیلووار ساعت حداکثر معادل 496 ریال خواهد بود.

9 - در مورد مشترکینی که در مهلت مقرر بهای برق مصرفی را پرداخت ننمایند (مشترکینی که پیش از تاریخ صدور صورتحساب مایل به پرداخت باشند و مشترکینی که پس از اتمام مهلت، پرداخت نمایند)، کلیه نرخها با احتساب نرخ تورم منتشره بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر اساس ضرایب زیر محاسبه می گردد.

ضریب مورد عمل در مورد مشترکینی که مایل به پیش پرداخت می باشند:

[3000/ (تعداد روزهای بین پیش پرداخت تا تاریخ صدور صورتحساب +3000 )]

ضریب مورد عمل در مورد مشترکینی که پس از اتمام مهلت، پرداخت می نمایند:

[(1+ تعداد روزهای فاصله بین آخرین مهلت تا تاریخ پرداخت) / 3000))]

10 - بهای انرژی، بهای قدرت(دیماند) براساس ماههای 30 روزه طراحی گردیده است، لذا مقادیر آنها در هرماه با توجه به تعداد روزهای ماه تعدیل می شود.

11 - قانون مالیات برارزش افزوده قابل اجرا از 87/7/1 جایگزین عوارض موضوع قانون تجمیع عوارض (ابلاغ شده با شماره 29331 مورخ 81/11/2 ) خواهد شد.

12 - شرکتهای برق مکلفند در خصوص میزان مصارف خارج از الگو و افزایش قیمت برای آن دسته از مشترکینی که الگوی مصرف برق برای آنها تعیین شده به شیوه مناسب اطلاع رسانی نمایند.

13 - بهای برق مصرفی مشترکین خانگی در مناطق فاقد شبکه گازرسانی در استانهای هرمزگان و بوشهر و خوزستان و شهرهای چابهار و کنارک برای سه ماهه دی،بهمن و اسفند با ضریب 0.6 نسبت به نرخ تعرفه خانگی محاسبه و دریافت خواهد شد.

14 - بهای برق مصرفی مشترکین خانگی در شهرستانهای آبادان و خرمشهر و اروندکنار با در نظر گرفتن الگوی مصرف بر اساس بند ب ماده 4 مصوبه شماره 64106/ت28854ه مورخ 82/12/18 هیات محترم وزیران در نظر گرفته خواهد شد.

15 - هرگاه به عللی از قبیل جلوگیری از افت فرکانس یا ولتاژ و یا ممانعت از تجاوز بار خطوط و پستهای برق از میزان مجاز و در نتیجه حفظ پایایی، پایداری و یا جلوگیری از آسیب به تاسیسات، قدرت برخی از مشترکین با اعلام مرکز کنترل شبکه به طور موقت محدود و یا قطع گردد، بهای قدرت ایشان با استفاده از روابط زیر متناسباً تعدیل خواهد شد:

ضریب تعدیل بهای قدرت × بهای قدرت قراردادی = بهای قدرت تعدیل شده

1396/06/07
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:45
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس پستی: ارومیه، خیابان سربازان گمنام (برق سابق)، نرسیده به چهار راه مخابرات
استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد .
کد پستی : 53114 -57156
اتفاقات برق: 121
شماره تماس:04431104500
فاکس: 04433469133
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه